Jak dobrać buty narciarskie do własnych umiejętności?

Sport 0 Comments

Dobrze dobrane akcesoria narciarskie pozwalają na zapewnienie najwyższej wygody, bezpieczeństwa oraz komfortu podczas zjazdów na stoku, czyli trzech najważniejszych czynników, które sprawiają, że każdy chce jeździć częściej i więcej. Wygodne i stabilne buty narciarskie stanowią kluczowy element wyposażenia każdego narciarza. Jak dobrać buty do własnych możliwości i umiejętności?

Poziom zaawansowania

Buty narciarskie powinny być dopasowane do poziomu zaawansowania narciarza, dlatego ważna jest obiektywna ocena własnych umiejętności. Buty narciarskie posiadają zróżnicowany wskaźnik sztywności – im jest on niższy, tym buty bardziej miękkie i elastyczne, doskonałe dla początkujących. Potrafią bowiem lepiej dopasować się do stopy i formować wraz z rozwojem umiejętności narciarza. Sztywniejsze buty przeznaczone są dla doświadczonych narciarzy, ponieważ zapewniają większą precyzję ruchów i lepsze prowadzenie nart. Zróżnicowane współczynniki sztywności posiadają buty Rossignol, oferujące modele zarówno dla początkujących, średnio zaawansowanych, jak i profesjonalnych narciarzy.

Rozmiar

Rozmiar butów narciarskich powinien być doskonale dopasowany do stopy narciarza, ponieważ ze względu na swoją sztywność nie rozbije się, jak ma to miejsce w przypadku trampek czy adidasów. Buty powinny być dopasowywane do stopy w pozycji wyprostowanej i powinny zapewniać odrobinę miejsca w palcach, będąc w pozycji z lekko ugiętymi nogami. Buty narciarskie Rossignol tworzone są w różnych rozmiarach – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzięki temu każdy może liczyć na dobre jakościowo buty w swoim rozmiarze.