Komfortowe buty na narty

Sport 0 Comments

Wybór butów na narty nie jest łatwym zadaniem. Zimowe szaleństwo wymaga dobrani obuwia, jakie da nam komfort podczas jazdy na stoku. Buty tego typu łączą nasze stopy z nartami i dają kontrolę oraz podparcie. Jak wybrać buty na narty? Co warto mieć na uwadze?

Buty do nart i ich cechy

Jeśli chcemy znaleźć takie buty na narty, jakie spełnią nasze wymogi, najważniejszymi kwestiami są:

  • rozmiar,
  • kształt cholewki i skorupy,
  • sztywność,
  • inne cechy (np. tryb chodzenia – walk). 

Buty narciarskie dla mężczyzn oraz kobiet są dopasowane ergonomiczne do różnic w budowie ciała. Kobiece buty mają niższą cholewkę z danym kształtem w tylnej części. Ponadto, wkładki botków w damskich kolekcjach są na ogół cieplejsze, gdyż kobiety są bardziej wrażliwe na zimno. 

Twardość butów na narty

Podczas zakupu ważna jest też twardość butów i ich sztywność. Wskaźnik ten jest mierzony w skali od 60 do 150. Im wyższy poziom umiejętności narciarza, tym sztywniejsze są buty.

Narciarz o sporej budowie ciała potrzebować będzie sztywniejszego obuwia. Indeks sztywności flex nie jest standardem oficjalnym, dlatego często obserwujemy różnice w sztywności między butami różnorodnych marek. Można dopasować sztywność za pomocą poluzowania górnego pasja, aby zachować większą elastyczność. 

Buty do nart to produkty, jakie powinny bazować na dobrej jakości i solidnym wykonaniu. Inspiracji poszukać można w sklepach online, gdzie sprzedawcy służą pomocą na każdym etapie doboru butów narciarskich. Dzięki temu sprawnie zakupimy obuwie i oddamy się rozrywce. 

Buty na narty dostępne na stronie https://dobrenarty.pl/narciarstwo/buty-narciarskie/