Kategorie
Moda

Bluzy sportowe- niezbędne w szafie kobiety

Sportowe stylizacje mają wiele oblicz. Osoby aktywnie fizycznie wybierają odzież funkcjonalną, by zapewnić sobie komfort poruszania się, tancerze lubią wygodne i ciekawe stylizacje, a niektórzy wybierają proste kroje, do których można dodać różne elementy. Bez względu na preferencje i gusta warto wiedzieć, jakie dresy będą się dobrze komponować z resztą garderoby.

Jaki materiał wybrać?

Bluzy sportowe damskie https://desportivo.pl/pl/c/Bluzy/90 mogą być wykonane z różnych materiałów w zależności od przeznaczenia, jakości czy ceny. Najczęściej można znaleźć bawełniane, nylonowe, polarowe, a także z dodatkiem poliestru, wiskozy czy elastanu. Najbardziej komfortowe są włókna naturalne. Bluzy bawełniane i z dodatkiem wiskozy dobrze chłoną wilgoć i są zdrowe dla ciała. Łatwiejsze w utrzymaniu są ubrania poliestrowe, które szybko schną, nie gniotą się i dobrze układają, jednak nie przepuszczają powietrza i wszelka aktywność może być w nich bardzo niekomfortowa.

Jak wybrać dolną część stroju do sportowej bluzy damskiej?

Dolną część stylizacji dobiera się w zależności od tego, jaki efekt końcowy ma zostać zachowany. Bluzy prezentują się dobrze zarówno z jeansowymi spodniami, jak i materiałowymi. Dobrze jest zachować balans- jeśli bluza jest oversize’owa, warto założyć do niej przylegające spodnie. Z kolei dopasowane bluzy dobrze komponują się ze spodniami o szerokich nogawkach (np. culloty). Spódnice maxi i mini również mogą ciekawie dopełnić stylizację.

Sportowe wydanie nie musi być nudne. Odpowiednie połączenia i dodatki sprawiają, że dresy stają się gustowne i ciekawe.