Kategorie
Suple

Co daje odżywka białkowa?

Na rynku suplementów jednym z najpopularniejszych produktów jest odżywka białkowa. Czym właściwie jest ten produkt i jakie daje korzyści?

Białko — budulec masy mięśniowej

Białko to główny budulcem masy mięśniowej, który zaspokaja głód lepiej niż węglowodany, ponieważ przyspiesza przemianę materii, jest trawione przez długi czas, oraz wspomaga szereg różnych procesów biochemicznych. Proteiny powinniśmy więc spożywać cały czas niezależnie od tego, czy zależy nam na budowaniu masy mięśniowej, czy odchudzaniu. Różna powinna być tylko ich dzienna podaż w zależności od naszego celu.

Odżywki białkowe — czym są?

Odżywka proteinowa to najczęściej sproszkowany izolat białka serwatkowego. Zawiera głównie białko, ale też śladowe ilości węglowodanów i tłuszczów. Odżywkę białkową (https://swiatsupli.pl/odzywki-bialkowe/c146 ) najczęściej rozrabia się z mlekiem lub wodą, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodawać ją na przykład do wypieków czy owsianek uzyskując posiłek o większej ilości białka. Suplement ten jest niskokaloryczny, szybko się wchłania.

Wpływ na zdrowie

odżywka białkowa

Białko świetnie wpływa na układ odpornościowy przez zwiększanie funkcji obronnych organizmy, jego stosowanie skutkuje też zmniejszeniem poziomu cholesterolu. Podaż tego makroskładnika wpływa też na kondycję włosów, skóry, paznokci, zębów oraz kości. Należy jednak pamiętać, że nie można nadużywać tego środka, ponieważ może skutkować to zakwaszeniem organizmu, a w dalszej konsekwencji problemów trawiennych oraz biegunek. Odżywka białkowa nie może stać się fundamentem odżywiania. Stosując się do tej zasady, obędzie się bez kłopotów.