Kategorie
Wszystkie wpisy

Co warto wiedzieć o filtrach do masek?

Filtry do masek wykorzystywane są od wielu lat. Dzięki nim można zabezpieczyć organizm przed drobnymi cząstkami, bakteriami czy wirusami. Powszechnie wykorzystywane były one podczas pandemii koronawirusa. Warto wiedzieć o tym, że filtry umieszczane są w specjalnych kieszeniach w maseczkach, które można przymocować do ucha bądź związać za pomocą gumki na głowie. 

Filtry do masek – co warto wiedzieć?

Okazuje się, że filtry do masek przeważnie zrobione są z materiałów, takich jak poliester czy polipropylen. Do tego dolicza się też włókno szklane. Ich skuteczność w zatrzymywaniu cząstek zależy od gęstości materiału i grubości warstwy. Niektóre filtry są również impregnowane specjalnymi substancjami chemicznymi, które zwiększają ich skuteczność w filtracji powietrza. Trzeba pamiętać o tym, że nie są one w stanie całkowicie zatrzymać wszystkich cząstek z powietrza. Nie stanowią też stuprocentowej ochrony przed wirusami. Z tego powodu istotne jest, żeby stosować filtry razem z innymi środkami ochrony, takimi jak dystans społeczny, unikanie skupisk ludzi czy higiena rąk. 

filtry do masek

Inne istotne kwestie

Okazuje się, że filtry do masek są szczególnie zalecane w sytuacjach, gdy istnieje większe ryzyko zakażenia, takie jak korzystanie z transportu publicznego. Do tego dolicza się też pobyt w sklepie bądź miejscu pracy. Warto zaznaczyć, że filtry do masek są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby pasować do różnych ich modelów. Bardzo ważne, żeby były one najlepszej jakości, dlatego warto stawiać na uznanego producenta.