Kategorie
Sport

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Ćwiczenia rehabilitacyjne usprawniają i poprawiają kondycję, ale przede wszystkim działają przeciwbólowo i wspomagają nadwyrężone kręgosłupy. Osoby, które coraz częściej pracują przy biurku i prowadzą siedzący tryb pracy i życia bardzo często cierpią z powodu bólu kręgosłupa, pleców czy barków. Ćwiczenia rehabilitacyjne prowadzone są pod okiem specjalistów, rehabilitantów, jednak czasami można wspomagać się w domu.

ZAKUP MATY FITNESS 

Mata fitness ułatwia ćwiczenia wykonywane na podłodze, decydując się na zakup odpowiedniej maty należy wziąć pod uwagę jej wymiary i rodzaj.
Mata z kolcami to nowy rodzaj maty, który pomaga przy wielu schorzeniach. Użycie tego rodzaju maty łagodzi ból kręgosłupa, ból pleców, rwę kulszową, objawy stresu czy bóle migrenowe głowy.

MATA Z KOLCAMI – JAKA JEST?

Rozmiary maty z kolcami to – 72 x 42 x 2 cm, mata wykonana jest z bawełny, a kolce z przyjaznego materiału ABS. Bardzo łatwo jest tego rodzaju matę utrzymać w czystości. Mata do akupresury stosowana jest w punktach rehabilitacyjnych, na siłowniach lub w domu. Mata z kolcami nie stosuje się do rekreacji natomiast do różnego rodzaju treningów tak.
Mimo, że mata do fitnesu z kolcami jest coraz bardziej popularna to nie stosuje się jej do ćwiczeń fitness czy aerobiku, do tego rodzaju zajęć wciąż używana jest mata fitness.
Wszystkie maty są hypoalergiczne i przyjazne dla ludzkiej skóry.
Mata do akupresury pozwala również na samodzielnie wykonany masaż w warunkach domowych, jednak należy pamiętać, że na niektóre schorzenia, takie jak zła krzepliwość krwi, mata ta jest niewskazana.