Kategorie
Sport

Jak dobrać buty narciarskie do własnych umiejętności?

Dobrze dobrane akcesoria narciarskie pozwalają na zapewnienie najwyższej wygody, bezpieczeństwa oraz komfortu podczas zjazdów na stoku, czyli trzech najważniejszych czynników, które sprawiają, że każdy chce jeździć częściej i więcej. Wygodne i stabilne buty narciarskie stanowią kluczowy element wyposażenia każdego narciarza. Jak dobrać buty do własnych możliwości i umiejętności?

Poziom zaawansowania

Buty narciarskie powinny być dopasowane do poziomu zaawansowania narciarza, dlatego ważna jest obiektywna ocena własnych umiejętności. Buty narciarskie posiadają zróżnicowany wskaźnik sztywności – im jest on niższy, tym buty bardziej miękkie i elastyczne, doskonałe dla początkujących. Potrafią bowiem lepiej dopasować się do stopy i formować wraz z rozwojem umiejętności narciarza. Sztywniejsze buty przeznaczone są dla doświadczonych narciarzy, ponieważ zapewniają większą precyzję ruchów i lepsze prowadzenie nart. Zróżnicowane współczynniki sztywności posiadają buty Rossignol, oferujące modele zarówno dla początkujących, średnio zaawansowanych, jak i profesjonalnych narciarzy.

Rozmiar

Rozmiar butów narciarskich powinien być doskonale dopasowany do stopy narciarza, ponieważ ze względu na swoją sztywność nie rozbije się, jak ma to miejsce w przypadku trampek czy adidasów. Buty powinny być dopasowywane do stopy w pozycji wyprostowanej i powinny zapewniać odrobinę miejsca w palcach, będąc w pozycji z lekko ugiętymi nogami. Buty narciarskie Rossignol tworzone są w różnych rozmiarach – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzięki temu każdy może liczyć na dobre jakościowo buty w swoim rozmiarze.