Kategorie
Dieta

Jak uzupełnić niedobory protein? Postaw na batony białkowe!

Osoby na diecie wegańskiej mają często kłopoty z dostarczeniem do organizmu odpowiedniej ilości protein. Problem dotyka szczególnie osób ćwiczących siłowo, których zapotrzebowanie jest znacznie większe. Jak uzupełniać niedobory? Dobrze sprawdzają się odżywki i pyszne oraz zdrowe batony białkowe.

Nie tuczą i świetnie smakują


Przekąski tego typu stanowią wspaniałą alternatywę dla kalorycznych słodyczy tradycyjnych. Są one najczęściej tworzone z izolatów białka serwatkowego, co oznacza, że zawierają olbrzymie ilości protein, a wolne są od węglowodanów. Dzięki temu nie tuczą i smakują równie dobrze, jak ich odpowiedniki.

Różne rodzaje


Batony białkowe występują w różnych wersjach. Klienci mogą decydować między rozmaitymi smakami. Dostępne są np. produkty bananowe, pomarańczowe, malinowe, truskawkowe, waniliowe, czekoladowe.

Zdrowe


Oprócz wysokiej zawartości protein batony białkowe często są też dobrym źródłem cennych witamin i minerałów. Najczęściej producenci wzbogacają je o magnez, cynk oraz witaminy E i C.

Niska cena


Dużą zaletą batonów białkowych jest ich atrakcyjna cena. Są to zdrowe i pożywne produkty, które sprzedawane są tanio. Dzięki temu na ich regularne kupowanie może sobie pozwolić niemal każdy.