Kategorie
Moda

Jak wybrać kurtkę narciarską?

Nie zapominajmy o tym, że odzież narciarska składa si z kilku warstw, Obejmują one bieliznę termoaktywną, warstwę docieplającą i warstwę ochronną. Niezwykle ważna jest kurtka narciarska, jaka powinna bazować na dobrej jakości. Jak wybrać kurtki narciarskie? Czym się kierować? Na jaką opcję postawić?

Kurtka na narty

Z pewnością przed wyjazdem na narty zastanawiamy się, jak dobrać kurtkę narciarską. W sklepach online znajdziemy sporo modeli, kolorów i wzorów, które bazują na solidnym wykonaniu.

Przede wszystkim warto pamiętać o materiale, z jakiego wykonano kurtkę. Membrana powinna być oddychalna i wodoodporna. Jeśli chodzi o wodoodporność, można ro sprawdzić na metce lub na stronie internetowej w opisie produktu. Najbardziej popularnymi membranami są:

  •  powyżej 10 000 mm – to bardzo dobra kurtka, jaka da sobie radę nawet podczas silnej ulewy,
  • do 10 000 mm – dobra ochrona, która wytrzyma przeciętny deszcz,
  • do 5 000 mm – zapewnia ochronę przed lekkim deszczem i wilgocią. 

Kurtki narciarskie – rozmiar

Wygodna kurtka na narty nie może być zbyt luźna, ani zbyt dopasowana. Producenci oferują tabelę rozmiarów, na jaką warto zwrócić uwagę. Konieczne jest dokładne zmierzenie długości tułowia, odwodu klatki piersiowej, długości rękawa i obwodu miejsca, gdzie kurtka ma się kończyć.

Pozostaje nam dobrać taki rozmiar, jaki będzie adekwatny do wyników. Kurtki zimowe narciarskie dla kobiet są często bardziej dopasowane i pozwalają podkreślić sylwetkę. Męskie kurtki natomiast często wydają się być bardziej luźne.

Kurtki narciarskie dostępne na stronie KrakowSport.pl.