Kategorie
Sport

Jak wybrać właściwe obuwie piłkarskie?

Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że nie ma nic prostszego niż wybór właściwych butów do gry w piłkę. Teoretycznie, każdy zna swój numer buta oraz wie jakie ma preferencje. Okazuje się jednak, że to co mogłoby wydawać się być wręcz banalne, takim nie jest, co więcej może nastręczać niemałych kłopotów. 

Na co zwrócić szczególną uwagę, przy wyborze korków? 

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakiej nawierzchni odbywać się będzie spotkanie, gdyż od tego zależy czy lepiej będzie wybrać halówki, korki czy też może lanki. Na trawie naturalnej, idealnie sprawdzą się lanki, wkręty na mokrej trawie naturalnej, na trawie sztucznej, warto natomiast założyć któryś z modeli korków, zaś na hali, rzecz jasna halówki.

Często mecze odbywają się na trawie, natomiast w okresie jesienno- zimowym, kiedy pogoda nie sprzyja grze na powietrzu, wtedy treningi przenoszone są na hale. Warto też wziąć pod uwagę swój stopień zaawansowania, gdyż inne obuwie jest przeznaczone dla graczy, którzy kopią piłkę rekreacyjnie, inne natomiast dla ligowców, którzy występują na szczeblu centralnym.

Skąd czerpać inspiracje?

Można zauważyć, że obuwie do gry w piłkę jest ściśle poddane kategoryzacji: do gry na poziomie amatorskim, na poziomie półamatorskim, półprofesjonalnym oraz profesjonalnym, warto wybrać więc to najbardziej właściwe.

Kolejnym dylematem będzie, czy buty mają być skórzane, czy też syntetyczne. Wiedz, że buty piłkarskie wykonane z syntetyku nie wymagają tak częstego ich czyszczenia. Powinieneś też wybrać te buty, które będą pasować numeracją, pewnym haczykiem może być, że numeracja numeracji nierówna. 

Jakie obuwie dla graczy ofensywnych? 

W przypadku, kiedy jesteś zawodnikiem ofensywnym, np. skrzydłowym napędzającym akcje całego zespołu, zwróć uwagę, żeby wybrać buty piłkarskie https://dobrenarty.pl/odziez-i-obuwie/buty-pilkarskie-i-korki/ z większą liczbą okrągłych kołków. Tym sposobem, uzyskasz zdecydowanie lepszą zwrotność, która pozwoli Ci na mijanie defensorów drużyny przeciwnej.

W razie, kiedy jesteś zawodnikiem linii obronnej, zdecydowanie postaw na kanciaste korki w podeszwie, które wydatnie pozwolą na zwiększenie skuteczności defensywnych, co więcej sprawią, że poczujesz się pewniej w swojej roli.