Kategorie
Sport

Jaki hamak jest najlepszy do domku letniskowego?

Hamak jest symbolem odpoczynku i relaksu. Umożliwia unoszenie się w powietrzu i swobodne kołysanie, co działa kojąco i relaksująco. W hamaku można spać, czytać książkę, podziwiać otaczający świat, pić herbatę lub po prostu marzyć – pod warunkiem, że sam hamak jest wygodny i nic nie boli po leżeniu w nim.

Rodzaje hamaków

Aby rezultat spełniał oczekiwania, należy mieć ogólne pojęcie o tym, który hamak jest lepszy dla domów wiejskich, a który będzie bardziej odpowiedni dla Twojego domu. Z założenia wszystkie hamaki dzielą się na dwa rodzaje:

  • zawieszone;
  • hamaki ramowe.

Ponadto w sprzedaży znajdują się, hamaki huśtawki, hamaki krzesełkowe i hamaki dla dzieci – te produkty należy rozpatrywać oddzielnie. Aby określić, który hamak do domu czy ogrodu będzie najbardziej odpowiedni, należy dokładnie rozważyć zalety i wady każdej opcji.

Hamaki od Indian do czasów współczesnych

Wynalezienie hamaków https://dobrenarty.pl/turystyka/camping/hamaki/ przypisuje się Indianom z Ameryki Południowej. Wymyślili oni hamaki, aby uciec przed wężami, ale szybko odkryli, że ich wynalazek jest również niezwykle wygodny do spania.

Żeglarze, którzy odkryli Amerykę, docenili wszystkie zalety hamaka i niemal natychmiast zaczęli go używać na statkach, ponieważ był mniej podatny na chorobę lokomocyjną. Dzięki żeglarzom wynalazek ten dotarł do Europy i rozprzestrzenił się na cały świat.

Obecnie hamaki są używane we wszystkich częściach świata, a niektóre kraje rozwinęły własne tradycje ich wytwarzania.

Na przykład w Brazylii zwyczajowo wykonuje się hamaki z bawełny i drewna orzecha brazylijskiego, ozdabiając produkt frędzlami. W Kolumbii do produkcji hamaków używa się winorośli i kory agawy, produkty są barwione naturalnymi barwnikami, a legendy mówią, że kolumbijskie hamaki są najbardziej trwałe i mocne, ponieważ Kolumbijczycy znają i stosują sekretną technologię.