Kategorie
Czas wolny

Jaki rower galaxy warto kupić dla dziecka?

Osoby, które w najbliższym czasie planują kupić nowy rower galaxy (link) dla swojego dziecka, powinny w pierwszej kolejności rozglądać się za modnymi rowerkami biegowymi, które w tym przypadku sprawdzą się najlepiej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając nowy rower.

Rowerki biegowe

Jak wspomniano powyżej, dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem są rowerki biegowe, dzięki którym małe dzieci będą mogły uczyć się łapania równowagi i co najważniejsze, w każdej chwili dziecko będzie mogło podeprzeć się nóżkami o ziemię. Dla dzieci w wieku 3-4 lata najlepszym wyborem są koła 12 calowe.

Porządny rower galaxy dla starszego dziecka

Jednoślady dla starszych dzieci powinny posiadać porządne osłonki na łańcuchy. Godny polecenia jest między innymi model GALAXY 16 V-BRAKE MIRA MARS, który jest dobrym wyborem nie tylko dla chłopców, ale również dla dziewczynek. Warto rozglądać się za modelami, które są maksymalnie proste. Mowa tutaj oczywiście o rowerach bez przerzutek i nowoczesnych hamulców w manetkach. Najlepiej sprawdzą się tutaj tradycyjne hamulce w piaście, które uruchamiane są bezpośrednio po naciśnięciu pedałów.

Co powinien mieć dobry rower dziecięcy?

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowanie cieszą się modele, które mają specjalne miejsca do przewozu zabawek. Wspaniały przedni koszyczek ma między innymi rower Galaxy MIRA 16″, który może okazać się wspaniałym prezentem urodzinowym. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że rower powinien podobać się dziecku, dlatego też w razie możliwości to ono same powinno wybrać swój własny sprzęt, który przypadnie mu do gustu. Warto wyposażyć także swoje dziecko w porządny kas i ochraniacze na nogi. Są one niezbędne nie tylko podczas nauki jazdy na rowerze. Solidne zabezpieczenie może przydać się przede wszystkim na asfaltowych nawierzchniach.