Kategorie
Sport

Jakie akcesoria dodatkowe mogą przydać się do kijków Leki?

Wybranie porządnych kijków Leki to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort podczas codziennych ćwiczeń, warto poważnie zastanowić się nad dokupieniem kilku przydatnych akcesoriów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, które gadżety są warte uwagi, a które należy omijać szerokim łukiem.

Gumowe nakładki

Oryginalne kije Leki z KrakowSport przeznaczone są przeważnie tylko do jednego typu podłoża. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że przejście z miękkiego podłoża na twarde niestety nie będzie zbyt komfortowym doświadczeniem. Na szczęście praktycznie każdy szanujący się producent oferuje dodatkowe nakładki, które zapewnią doskonałą przyczepność na każdym podłożu.

Rękawiczki i dodatkowe paski

Kije Leki wyposażone są w zaawansowany system wypięcia, który umożliwia swobodną wymianę pasków i rękawiczek. Dzięki tego typu rozwiązaniu w sezonie zimowym można wpiąć ocieplaną rękawiczkę, a w sezonie letnim specjalny pasek.

Bidon na wodę

Podczas uprawiania każdego sportu pamiętać należy zawsze o nawadnianiu swojego organizmu, między innymi dlatego też warto jak najszybciej wyposażyć się w porządny bidon i specjalny pas na bidon. Godne uwagi są specjalistyczne pasy, które posiadają pojemne kieszonki. To właśnie w nich można przechowywać klucze albo telefon komórkowy. Niestety trenowanie Nordic Walking z plecakiem albo specjalnymi torbami na ramieniu nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem.