Kategorie
Sport

Jakie funkcje spełnia uprząż?

Uprząż należy do pierwszego urządzenia każdej osoby, jaka pragnie wspinać się na ściankach. Jak dostosować tenże podstawowy ekwipunek wspinaczkowy oraz jak zobaczyć, czy funkcjonuje dobrze? Każdy wytwórca uprzęży przeważnie umieszcza na etykiecie indywidualne informacje w sprawie dobrego założenia oraz dostosowania sprzętu. Kierując się nimi z pewnością osiągniesz najdoskonalszy rezultat. Natomiast jeżeli nie możesz odnaleźć informacji dotyczących założenia uprzęży na pudełku, możesz przyjrzeć się tymże uniwersalnym. Jaka uprząż najlepiej się sprawdzi?

Jak dobrać uprząż?

Jeśli znasz już typ uprzęży, jaka jest dobra dla Twoich potrzeb, powinieneś teraz poznać także parę jej parametrów, jakie umożliwią Ci wybrać doskonały artykuł. Pierwszym spośród nich będzie rozmiar. Jest on przeważnie podobny do rozmiaru noszonych poprzez Ciebie ubrań. Najlepiej natomiast zobaczyć parametry podane poprzez wytwórcę, jaki do rozmiaru przypisuje ustalony obszar pasa i ud. Zakładając uprząż, należy zwrócić uwagę na to, aby pas biodrowy obejmował talię w taki sposób, aby nie można było go zdjąć poprzez biodra.

Rozmiar

Jest coś takiego jak uprząż jednorozmiarowa oraz poszczególni sobie ją polecają. Tymczasem natomiast nie sprawdzi się ona w wypadku rzeczywiście szczupłych lub otyłych osób. Pamiętajmy, iż to, czy uprząż bardzo trzyma w udach oraz talii jest niewątpliwą istotą zabezpieczenia. Jeżeli więc uprzęży nie da się uregulować tak, by pasowała ona do talii oraz ud, absolutnie nie należy się na nią decydować!

Składniki, na jakie należy zwrócić uwagę

Uprząż winna być tak wybrana, by pod pas biodrowy oraz pasy udowe można było z trudem wsadzić rękę na płasko. Jest to niezwykle istotne, gdyż za duża uprząż jest niebezpieczna, zatem łatwo jest wyślizgnąć się z niej. Kobiety powinny zwrócić uwagę na rodzaje kobiece. Krojem są one dopasowane do damskiej sylwetki oraz składają się z pozostałych proporcji wymiarów obwodów – pasa biodrowego i pętli udowej. Rodzaje damskie dla pań są wygodniejsze oraz bezpieczniejsze, dzięki lepszemu dostosowaniu – największy wybór w sklepie polarsport.pl