Kategorie
Sport

Jakie są efekty ćwiczenia jogi?

Z pewnością wiele osób miało możliwość usłyszenia wielu opinii i zaleceń dotyczących jogi. Jedni ją bardzo chwalą i zalecają np. w przypadku kłopotów zdrowotnych, a nawet stanów depresyjnych. Inni uważają ją po prostu za kolejną odmianę ćwiczeń fizycznych. Jak to z jogą jest faktycznie? Co daje joga, czego nie dają inne ćwiczenia? A może to tylko placebo i joga nie ma większego wpływu na ciało?

Oddziaływanie jogi na ciało

Przede wszystkim należy powiedzieć jedno, działanie jogi na ciało nie tylko jest bardzo widoczne ale często jej efekty są wręcz oszałamiające.
To co daje joga to przede wszystkim zbudowanie znacznie lepszej i przede wszystkim zdrowszej postawy ciała. Poprzez kolejne ćwiczenia zarówno mięśni, jak i ruchomości stawów, znacznie poprawia się zakres działań i możliwe obciążenia. Już po zaledwie kilku tygodniach ćwiczeń widać to w postawie ciała ale również w codziennej mobilności. Koniec z bólami w nietypowych pozycjach ciała.

Najtrudniejsze to zacząć

Efekty tych ćwiczeń da się zauważyć chociażby na filmach i kursach, które prezentowane są w sieci. Niestety ich obecność powoduje, że wiele osób rezygnuje z ćwiczeń jogi już na początku, ponieważ widzi wiele zaawansowanych pozycji, które potrafią wręcz przerazić. Nie zadają sobie wtedy pytania jak zacząć ćwiczyć jogę, tylko jak to jest możliwe. Oglądanie tego typu filmów jest pierwszym krokiem do utraty wiary w siebie, a należy pamiętać, że osoby, które osiągają tak zaawansowane pozycji w jodze, maja za sobą często całe dekady ćwiczeń.