Kategorie
Sport

Komfortowe buty na narty

Wybór butów na narty nie jest łatwym zadaniem. Zimowe szaleństwo wymaga dobrani obuwia, jakie da nam komfort podczas jazdy na stoku. Buty tego typu łączą nasze stopy z nartami i dają kontrolę oraz podparcie. Jak wybrać buty na narty? Co warto mieć na uwadze?

Buty do nart i ich cechy

Jeśli chcemy znaleźć takie buty na narty, jakie spełnią nasze wymogi, najważniejszymi kwestiami są:

  • rozmiar,
  • kształt cholewki i skorupy,
  • sztywność,
  • inne cechy (np. tryb chodzenia – walk). 

Buty narciarskie dla mężczyzn oraz kobiet są dopasowane ergonomiczne do różnic w budowie ciała. Kobiece buty mają niższą cholewkę z danym kształtem w tylnej części. Ponadto, wkładki botków w damskich kolekcjach są na ogół cieplejsze, gdyż kobiety są bardziej wrażliwe na zimno. 

Twardość butów na narty

Podczas zakupu ważna jest też twardość butów i ich sztywność. Wskaźnik ten jest mierzony w skali od 60 do 150. Im wyższy poziom umiejętności narciarza, tym sztywniejsze są buty.

Narciarz o sporej budowie ciała potrzebować będzie sztywniejszego obuwia. Indeks sztywności flex nie jest standardem oficjalnym, dlatego często obserwujemy różnice w sztywności między butami różnorodnych marek. Można dopasować sztywność za pomocą poluzowania górnego pasja, aby zachować większą elastyczność. 

Buty do nart to produkty, jakie powinny bazować na dobrej jakości i solidnym wykonaniu. Inspiracji poszukać można w sklepach online, gdzie sprzedawcy służą pomocą na każdym etapie doboru butów narciarskich. Dzięki temu sprawnie zakupimy obuwie i oddamy się rozrywce. 

Buty na narty dostępne na stronie https://dobrenarty.pl/narciarstwo/buty-narciarskie/