Kategorie
Sport

Korzyści z noszenia plecaków marki Osprey

Komfort użytkowania plecaków Osprey opiera się na doborze materiałów i właściwych proporcjach. Dzięki gamie modeli dostosowanych do każdej aktywności, każdy plecak charakteryzuje się odpowiednią wytrzymałością, nośnością i funkcjonalnością. Parametry te są obliczane na podstawie doświadczeń użytkowników, którzy testują plecaki w najbardziej wymagających warunkach, jak również te, które nadają się do spędzania wolnego czasu.

Plecak marki Osprey

Strukturalnie typowy plecak składa się z 3 części. Są to: system mocowania, oparcie i sam bagażnik. System mocujący obejmuje pasy naramienne, pas biodrowy i pas piersiowy. Razem równoważą one obciążenie mięśni poprzez redystrybucję pomiędzy ramionami, dolną częścią pleców i nogami. Oparcie działa jak bufor pomiędzy ciałem a plecakiem. Amortyzuje punkty nacisku, tworzy przestrzeń dla wentylacji i zapewnia ogólnie wygodne dopasowanie.

Ergonomiczność plecaków Osprey

Przestrzeń ładunkowa jest ergonomicznie rozłożona wewnątrz plecaka Osprey, tak aby mógł on pomieścić jak najwięcej użytecznego materiału, nie zaburzając naturalnego środka ciężkości. Dostęp do zawartości może odbywać się w klasyczny sposób przez górną część lub w połączeniu z dodatkowymi ścieżkami tak, aby użytkownik miał dostęp do przedmiotów znajdujących się w dowolnym miejscu wnętrza. Dodatkowo, drobne przedmioty można przechowywać w wygodnie rozmieszczonych kieszeniach na zewnątrz.

Do szycia części używa się dziewięciu gatunków nylonu o różnej gęstości, co decyduje o ich trwałości i gotowości na obciążenia:

  • 210D Nylon Crosshatch;
  • 420D Nylon o wysokiej wytrzymałości;
  • 210D Nylon Honey Comb Contrast Thread;
  • 40D Sil-Nylon Ripstop;
    1000D Ballistic Nylon;
  • Nanofly 210D Nylon x 200D UHMWPE;
  • 840D Nylon TPU z podwójną powłoką;
  • 70D x 100D Nylon Mini Shadow Brick;
  • 100D x 630D Nylon Dobby.

Zastosowana armatura w plecakach Osprey (https://www.polarsport.pl/osprey.html)jest zaprojektowana w taki sposób, aby można ją było obsługiwać jak najszybciej, nawet jeśli w ekstremalnych warunkach nie można zdjąć rękawic. Najważniejsze, a zarazem najbardziej narażone na uszkodzenia klamry wykonane są z mocnego laminatu ABS lub lekkiego aluminium lotniczego. Przez nie przewleczone są mocne, dobrze zszyte nylonowe chusty o gładkiej powierzchni, które doskonale się ślizgają.