Kategorie
Sport

Kupujemy rower po kosztach

Rower, jak każde inne narzędzie możemy kupić w różnym przedziale cenowym. Na rynku bez najmniejszego problemu można dostać rowery po kilka tysięcy złotych, jak również takie, które swoją ceną dorównują nowym samochodom. Górna granica właściwie nie istnieje, ogranicza ją jedynie nasz portfel. A co jednak, gdy granica jest poddawana pod ekstremum w dolnym przedziale?

Gdzie kupić tanie rowery?

Nie każdy potrzebuje roweru, wartego półrocznej, a nawet rocznej pensji. Dla wielu osób jazda na rowerze to tylko sposób na przemieszczanie się lub spędzanie w niezobowiązujący sposób wolnego czasu. W żadnych wypadku w sposób sportowy i ekstremalny.

Właśnie dla takich osób swoją ofertę rowerów stale rozbudowują liczne supermarkety. Oferowane przez nie tanie roweryhttps://www.zico-bike.pl/rowery są najczęściej bardzo prostymi konstrukcjami, nie posiadającymi żadnych nowinek technologicznych, ani kosztownych gadżetów. Ot dwa kółka, siodełko i para pedałów, które do okazyjnych zabaw całkowicie wystarczają.

A może jednak coś lepszego?

Klient, który chciałby posiadać nieco lepszy model roweru niż ten oferowany w marketach, wcale nie musi stawać na głowie w poszukiwaniach odpowiedniego modelu. Istnieje kilka sposobów, aby znacząco obniżyć cenę, a jednocześnie zachować przyzwoitą jakość.

Po pierwsze warto jest wykonać zakupy w sklepie internetowym. Sprzedawca w takim sklepie pozbawiony jest licznych kosztów stałych, które przekładają się na niższą cenę rowerów. Jedyną wadą tego rozwiązania jest niemożność obejrzenia i przymierzenia osobiście danego egzemplarza.

Innym sposobem jest zakup roweru używanego. Roczne lub dwuletnie modele w niczym nie ustępują najnowszym konstrukcją, a często ich cena jest nawet dwukrotnie niższa, przy zachowaniu wciąż nienagannego stanu technicznego. Oczywiście jest to pewne ryzyko, jednak gra jest warta świeczki.