Kategorie
Sport

Magnezja w siłowni i podczas wspinaczki

Hydroksowęglan magnezu to popularna magnezja, której używają sportowcy, głównie ci od wspinaczki. Ten związek chemiczny skutecznie osusza dłonie, czym zapobiega ślizganiu się palców na gładkiej skale lub specjalnych chwytach na ściankach. Wchłania wilgoć, poprawia tarcie i znacznie niweluje potliwość. Noszona przy pasie w specjalnym woreczku, jest w zasięgu ręki każdego wspinacza.

Magnezja a sposób aplikowania

Ten przydatny specyfik możemy zakupić w różnych wariantach do aplikowania na nasze dłonie. Zdecydowanie prym wiedzie preparat w proszku. Pewnie dlatego, że jest bardzo prosty w użytkowaniu, ale ma też jedną wadę – przy jego użyciu, wszystko wokół jest białe, w tym także my. Biała chmura wokół wspinacza to zdecydowanie zasługa magnezji w proszku. Dlatego inną, równie popularną opcją, jest kostka. Wystarczy odłupać mały kawałek i rozetrzeć w dłoni. Bardziej ekonomiczne jest także stosowanie tego preparatu w kulce, w której znajduje się sypka magnezja. Znajduje się ona w specjalnym woreczku, z którego podczas ściskania i pocierania wydobywa się odpowiednia ilość tego preparatu. Można również zdecydować się na krem lub płyn. Jednak najszybciej z wszystkich wariantów nakłada się magnezja w proszku.

Do ciężarów i do hantli

Magnezja ma również zastosowanie w siłowniach, gdzie długotrwały wysiłek wpływa na znaczne pocenie się dłoni. W ten sposób łatwiej utrzymać hantle, które z mokrych rąk mogą szybko się wyślizgnąć. Używają jej również wszyscy sportowcy w dyscyplinach związanych z podnoszeniem ciężarów i pewnym chwytaniem. Wpływa na lepszą przyczepność i stabilność. Możemy używać jej do podnoszenia się na drążku. Tak więc stosowanie tego preparatu wpływa na jakość i precyzyjność naszych ruchów podczas różnych dyscyplin sportowych, wpływając także znacznie na nasze bezpieczeństwo.

Sprawdź ofertę sklepu polarsport