Kategorie
Wszystkie wpisy

Maska Hepa – czym się cechuje?

Maski Hepa w dzisiejszych czasach cieszą się sporym uznaniem na rynku. To nowoczesne produkty, jakie usuwają zanieczyszczenia z powietrza. Czym cechuje się maska Hepa? Jak działa filtr Hepa? Kiedy go zastosować?

Maseczka Hepa

Okazuje się, że skrót Hepa pochodzi od słów angielskich – High Efficiency Particulate Air (czyli filtr o wysokiej skuteczności w pochłanianiu stałych cząsteczek z powietrza). Filtr Hepa jest tworzony z włókien szklanych o splocie gęstym. Wyłapuje on nawet najbardziej niepożądane cząsteczki typu kurz, sierść, bakterie i wirusy. Dzięki temu dobrze ochronimy swoje drogi oddechowe przed smokiem i zniwelujemy ryzyko zakażenia drogą kropelkową. Wysoka skuteczność sprawia, że maski Hepa są z powodzeniem stosowane w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i na salach operacyjnych.

Niestety nie kupisz ich w pierwszym lepszym sklepie, jednak polecam maski hepa w Dragon Mask, sklepie z maskami.

Filtr Hepa

Filtr Hepa jest tworzony z nitek szklanych lub włókien polipropylenowych. Producenci w efekcie uzyskują materiał, jaki przypomina swoją strukturę bibułkę. W celu zachowania doskonałego przepływu powietrza, łączy się kilka warstw materiału. Maski Hepa z pewnością zakupić można w internetowych sklepach, gdzie szeroka oferta daje sporo możliwości. Nowoczesne filtry ochronią nas przed drobnoustrojami, dzięki czemu zadbamy o własne zdrowie i spokój ducha. Maseczka Hepa jest niezwykle popularna na rynku.