Kategorie
Moda

Moda na złote łańcuchy

Złote łańcuchy to symbol mody hip hopowców oraz gangsterów. Ich obecność na ulicach można było zauważyć już w latach 80. ubiegłego wieku. Ich popularność z niewielkimi przerwami trwa w zasadzie do dzisiaj.

Za rozpowszechnienie łańcuchów – tzw. kajdanów odpowiedzialni są muzycy, głównie przedstawiciele hip hopu. Dzisiaj u raperów stanowią one element niemal obowiązkowy i każdy hip hopowiec posiada przynajmniej jeden, im większy tym lepszy. Od kilku sezonów sięgają po nie również i inne gwiazdy np. Rihanna.

Łańcuchy w rozmiarze XXL świetnie komponują się z prostymi stylizacjami. Dobrze wyglądają np. w zestawieniu z gładkim, białym T-shirtem i klasycznymi jeansami. Równie efektownie prezentuje się ich połączenie z małą czarną i eleganckimi szpilkami.

Współczesne złote łańcuchy stanowią połączenie hip hopowego looku z nutą elegancji. Od kilku sezonów nie wychodzą z trendów i noszą je największe gwiazdy show businessu. Ich użycie nadaje stylizacjom charakteru i pazura. Można je nosić równie dobrze na szyi, jak i na ręce.

Jest to na pewno propozycja dla osób odważnych. Złoty łańcuch bowiem mocno rzuca się w oczy i nie zawsze budzi pozytywne skojarzenia (zwłaszcza u mężczyzn). Lepiej nie łączyć ich z równie mocnymi elementami i postawić na proste fasony i klasyczne formy. Dobrze wyglądają w połączeniu z elegancką sukienką bp. małą czarną lub białą, a także z boyfriendami i oversize’owym T-shirtem.