Kategorie
Sport

Na co zwrócić uwagę wybierając osłonę na sprężyny do trampoliny?

Na bezpieczeństwie swojego dziecka nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też warto rozglądać się jedynie za oryginalnymi osłonami na sprężyny do trampoliny, które wyprodukowane są z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych rodziców, które chcą dowiedzieć się na jakie elementy osłony należy zwrócić szczególną uwagę.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiary osłony. Mowa tutaj nie tylko o tym, aby wybrać odpowiednią szerokość, ale również o odpowiedniej grubości. W przypadku małych dzieci porządna osłona na sprężyny do trampoliny powinna mieć grubość przynajmniej 1,5 cm, dzięki czemu spełniać będzie swoje zadania. Jeżeli chodzi o materiał, to warto postawić na tworzywa odporne nie tylko na deszcz, ale również na słońce.

Profesjonalny montaż

Zakup nowej osłony na sprężyny do trampoliny np. na www.SportBody.pl to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną kwestią jest również to, aby ją odpowiednio zamontować. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że w żadnym wypadku nie można przywiązywać osłon zbyt mocno. Producenci zalecają, aby pozostawić odrobinę luzu (2-4 cm). Osłona na sprężyny do trampoliny pracuje podczas skakania, dlatego tez z koła może zrobić się elipsa. Jeżeli osłona zostanie za mocno przywiązania, to niestety podczas skakania mogą zerwać się mocowania osłony. Przed zamontowaniem warto zapoznać się z instrukcją obsługi.