Kategorie
Czas wolny

O czym musimy pamiętać kupując huśtawkę ogrodową?

Huśtawki ogrodowe kupujemy na dłuższy czas. Warto więc się zastanowić, co ma dla nas decydujące znaczenie przy jej wyborze. O czym musimy pamiętać wybierając huśtawkę ogrodową?

Rozmiar huśtawki
Zastanawiając się nad kupnem huśtawki musimy podjąć decyzję, jak duża ma być nasza huśtawka. Jest to w dużej mierze uzależnione od rozmiarów naszego ogrodu i miejsca, które możemy przeznaczyć pod huśtawkę.

Huśtawki ogrodowe kilkuosobowe w małych ogrodach nie będą wyglądały dobrze. Swoim rozmiarem przytłoczą niewielki ogród.

Z jakiego materiału ma być huśtawka?
Huśtawki ogrodowe są z metalu, drewna, tworzyw sztucznych, czy technorattanu. Każdy z tych materiałów ma inne cechy i inaczej trzeba o niego dbać. Huśtawki z plastiku nie wymagają żadnej konserwacji i są właściwie bezobsługowe. Huśtawki drewniane, czy z technorattanu trzeba schować na zimę.

Przed wyborem huśtawki warto zastanowić się nad takimi ich właściwościami.

Huśtawka ogrodowa musi być bezpieczna
Podstawowym czynnikiem, który decyduje o bezpieczeństwie jest maksymalne obciążenie. Huśtawki dla dzieci to obciążenie do 70 kg. Kilkuosobowe huśtawki dla trójki dorosłych to obciążenie do 300 kg.

Stelaż oraz mocowanie siedziska, które przeważnie jest na linach lub łańcuchach musi być wytrzymałe.

Kupując huśtawkę musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy jest wytrzymała na warunki atmosferyczne oraz łatwa w konserwacji. Idealnie dobrana huśtawka będzie ładnie komponowała się z wystrojem ogrodu i przede wszystkim będzie wygodna.