Kategorie
Wszystkie wpisy

Przedtreningówki dla początkujących

Przedtreningówki to środek, który stosowany jest przez wielu sportowców przed treningiem (jak sama nazwa wskazuje). Najczęściej mogą to być różnego rodzaje napoje, które mają pomóc, by trening był mocniejszy i skuteczniejszy. Kiedy stosować przedtreningówki?

1. Co to jest właściwie przedtreningówka?

Przedtrningówka to rodzaj napoju stosowany przez sportowców w odpowiednim czasie (około godziny przed treningiem). Ma on poprawić wydolność organizmu, dodać energii oraz tzw. powera. Zawiera także w sobie często minerały i suplementy, które organizm zużywa podczas uintensywnianych ćwiczeń.  

2. Ważne zadania

Ponadto, jak wspomniano wyżej, przedtreningówki szybko uzupełniają też różne niedobory oraz braki w organizmie jeśli chodzi minerały, czy witaminy. By mieć co spalać, trzeba najpierw dobrze organizm wyposażyć – tak twierdzą eksperci. Najczęściej w organizmie człowieka brakuje takich substancji jak np. selen, jod, cynk, potas, żelazo, miedź, błonnik, magnez, kwasy omega-3 czy witaminy takie jak C, B, D3 czy E. 

3. Gdzie kupić przedtreningówkę?

Najlepiej w sprawdzonych sklepach z asortymentem, odżywkami dla wszystkich osób uprawiających sport zarówno zawodowo, jak i amatorsko. Takie przedtreningówki mogą pić nie tylko osoby, co ćwiczą siedem dni w tygodniu. To także świetne środku dla osób uprawiających rekreacyjnie fitness czy pływanie. Dzięki nim szybko zauważą: wzrost jakości treningu, lepsze samopoczucie, lepszą motywację do ćwiczeń oraz szybsze efekty pracy w danych ćwiczeniach.