Kategorie
Sport

Rejestracja RSC i kurs na radiooperatora

Żegluga morska wymaga posiadania licencji radiooperatora i daje wiele możliwości. Okazuje się, że Światowy Morski System Łączności Alarmowej i Bezpieczeństwa wprowadził  wymóg odnośnie tego, aby na pokładzie każdej jednostki posiadającej radio VHF DSC znajdował się chociaż jeden radiooperator. Jak dokonać rejestracji SRC? Kto wystawia licencję operatora? Czego dotyczy Świadectwo Operatora Łączności Bliskiej Zasięgu?

SRC rejestracja

Rejestracja do egzaminu SRC odbywa się zazwyczaj online. Naszym zadaniem jest odwiedzenie strony Urzędu Komunikacji Elektronicznej i dokonanie rejestracji poprzez własne konto lub profil zaufany. Po zgłoszeniu trzeba czekać na zwrotnego maila, który poinformuje nas o przyjęciu na egzamin. Oczywiście przedtem trzeba odbyć kurs na radiooperatora, jaki cieszy się sporym uznaniem na rynku. 

operator urządzeń radiowych

Świadectwo Operatora Łączności Bliskiego Zasięgu

Operator urządzeń radiowych tutaj powinien zadbać o bezpieczeństwo całej załogi. Jego zadaniem jest wezwanie pomocy w razie jakiegokolwiek zagrożenia. Na rekreacyjnych jednostkach stosuje się Świadectwo Operatora Łączności Bliskiego Zasięgu lub Świadectwo Operatora Dalekiego Zasięgu. To przydatne uprawnienia, które pozwalają uzyskać dodatkową wiedzę i zachować komfort podczas żeglugi morskiej. Dokument może wystawić organ administracji państwowej lub instytucja do tego uprawniona. 

Rejestracja RSC odbywa się sprawnie i łatwo Nie powinniśmy zatem mieć z tym większego problemu. Doświadczony operator urządzeń radiowych zadba o komfort wszystkich osób znajdujących się na jachcie.