Kategorie
Wszystkie wpisy

Skuteczna ochrona przed smogiem

Od blisko półtora roku mamy sytuację, w której maseczki nosimy jako ochronę przed chorobą Covid-19. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że mogą one pełnić również inną rolę i tutaj w grę wchodzi taka kwestia jak między innymi dbanie o zdrowie z uwzględnieniem tego jaki wpływ na nas ma smog, jakie skutki może powodować pył pm10.

Niebezpieczeństwo czyha w powietrzu

Niestety pm10 to toksyczna mieszanina pyłków o bardzo małych rozmiarach, które mogą wnikać do naszych płuc i siać tam spustoszenie. Norma pm10 określa, jakie może być bezpieczne stężenie takiego pyłku w powietrzu. Jeśli będzie ono przekroczone, to trzeba będzie unikać wychodzenia z domu. Normy pm10 pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa w okresie, gdy smog ma wzmożony charakter. Rozwiązaniem może być także ewentualnie stosowanie masek, które będzie można wykorzystać jako ochronę przed tymi pyłami.

Duży problem w dużych miastach

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym co to jest pm10 należy podkreślić, że to pył o charakterze toksycznym i dlatego może być niebezpieczny. Chcąc chronić się przed smogiem, zakładając maski, należy pomyśleć o odpowiedniej jakości produkcie, do którego dołączony będzie certyfikat, że jest w stanie chronić przed działaniem tych pyłów w skuteczny sposób. Toksyczne cząsteczki mają bardzo mały rozmiar, więc ta skuteczna ochrona faktycznie będzie miała duże znaczenie.