Kategorie
Wszystkie wpisy

Spalacze tłuszczu Fat Burner

Spalacze tłuszczu fat burnen są niezwykle popularne i znają je wszyscy ci, którzy marzą o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Pomimo wielu krążących opinii, spalacze tłuszczu fat burner są bezpieczne, ale tylko pod warunkiem, że kupuje się je ze sprawdzonego źródła, a ponadto stosuje zgodnie ze wszystkimi zaleceniami producenta.

Jak stosować spalacze tłuszczu fat burner?

Wszystkie tego typu produkty zawsze powinny być stosowane po wcześniejszej konsultacji z dietetykiem. Niezwykle niebezpieczne mogą być te spalacze tłuszczu, które zostaną zakupione w podejrzanych miejscach (np. na aukcjach internetowych czy nieznanych bazarkach), kiedy to ich skład i działanie pozostają zagadką. Pamiętajmy, że nie warto ryzykować, bo konsekwencje zdrowotne mogą być bardzo poważne.

Efekt zaklęty w działaniu

Spalaczami tłuszczu lub też produktami określanymi mianem fat burner, nazywa się grupę suplementów diety, które mają za zadanie przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Sam mechanizm ich działania jest stosunkowo prosty i w głównej mierze opiera się zazwyczaj na zwiększaniu termogenezy (termogeneza to z kolei określenie odnoszące się do produkcji ciepła w naszym organizmie). Wzrost temperatury organizmu powoduje automatycznie zwiększenie zużycia ilości energii (kalorii), a tym samym dochodzi do przyspieszenia tempa przemiany materii. Wśród związków nasilających termogenezę wymienia się np. katechinę z zielonej herbaty, synefrynę z gorzkiej pomarańczy,
czy kapsaicynę z chili. Wszystkie one doskonale działają podczas odchudzania się.