Kategorie
Dieta

Zdrowa i smaczna żywność

Zdrowy styl życia to już nie tylko moda. Dbanie o odpowiednie odżywianie oraz uprawianie sportów, stało się codzienną rutyną dla wielu osób – niezależnie od wieku, wykształcenia i pozycji zawodowej. Stajemy się coraz bardziej świadomi, tego jak ważne jest dbanie o nasz organizm.

Czym są suplementy diety?

Często spotykamy się w opisach produktów z określeniem – suplement diety. Jest to środek spożywczy, który zawiera w sobie dużą ilość witamin i ma za zadanie wspomóc naszą dietę. Często sięgamy po tego typu preparaty, aby uzupełnić braki witamin i minerałów. Suplementy są bardzo pomocne, jeśli stosujemy kuracje odchudzające lub intensywnie uprawiamy sport.

Produkty o zerowej zawartości kalorii

Zdrowe odżywianie wiąże się z unikaniem spożywania produktów o dużej zawartości kalorii. Niestety przez długie lata przyzwyczajani byliśmy do smaku jedzenia tłustego, słodkiego i nasyconego związkami chemicznymi. Na szczęście obecnie już bez problemu możemy zaopatrywać się w artykuły o zerowej zawartości kalorii. Sery, napoje, sosy 0 kcal – mogą stanowić bardzo smaczną odmianę w codziennej diecie.

Fitness i kulturystyka – odżywianie

Produkty o bardzo niskiej lub zerowej zawartości kalorii, zyskały również uznanie w oczach sportowców – zwłaszcza uprawiających kulturystykę i zajmujących się fitnessem. Śniadanie zawierające kokosowe naleśniki oraz wielosmakowe sosy 0 kcal i pyszna, aromatyczna kawa zbożowa, z powodzeniem zastąpi nasycone tłuszczem jajka na bekonie, popijane przesłodzoną colą.