Kategorie
Dieta

Żywność dietetyczna

Żywność dietetyczna to produkty, które mocno odżywiają nasz organizm, a jak wiemy, jest to podstawa dobrej, zbilansowanej diety. Często w naszej diecie znajdują się puste kalorie, zastanawiamy się, dlaczego wyniki krwi wychodzą nieprawidłowo, a nasz waga stoi w miejscu. 

Warto zastanowić się nad tym co spożywamy w ciągu dnia czy posiłki zawierają odpowiednią porcję warzyw oraz owoców. Bardzo ważnym składnikiem diety są również tłuszcze tzw. niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz odpowiednia podaż białka i węglowodanów.

Żywność dietetyczna dla kogo ?

Jeśli zależy nam na szczupłej, ale przede wszystkim zdrowej sylwetce warto zainteresować się żywnością dietetyczną, dostępną np. w sklepie Świat Supli, dzięki której w szybszym tempie osiągniemy rezultaty sportowe oraz wymarzoną figurę. Szczególnie na początkowym etapie diety ciężko zrezygnować ze wszystkich słodyczy i przekąsek. Z pomocą przychodzą nam produkty, które posiadają dużo lepsze składy i mogą być odpowiednikiem naszych ulubionych łakoci. Batonik z daktyli czy ciastka owsiane są dużo lepszą opcją niż czekoladowy batonik z marketu.

żywność dietetyczna

Żywność dietetyczna dobrze sprawdzi się u sportowców, osób wyczerpanych, zestresowanych i po różnego rodzaju operacjach czy zabiegach, które są w fazie rekonwalescencji. Ponadto jest niezbędna u osób borykających się z nietolerancjami pokarmowymi np. celiakią albo u niemowlaków mających alergię na białko mleka.

Czego nie może zawierać żywność dietetyczna ?

Produkty te muszą przejść szereg badań, muszą być wolne od konserwantów, nie mogą zawierać żadnych substancji chemicznych, a surowce muszą być jak najwyższej jakości.