Kategorie
Sport

Czym się kierować przy wyborze kasku bokserskiego?

W każdym sporcie nawet tym amatorskim dobór sprzętu to kluczowa kwestia. Od niego może zależeć zdrowie i życie zawodnika. Dlatego też wybierając kask bokserski, trzeba się kierować nie tylko jego wyglądem i ceną, ale i funkcjonalnością.

Jaki powinien być kask do boksu?

Na pewno nie za ciasny, bo taki kask bokserski, zamiast pomagać, rozpraszałby zawodnika. Kask do boksu Fightershop nie powinien także ograniczać pola widzenia boksera, bo to utrudniałoby mu prowadzenie walki. W kasku bokserskim powinny być również mocne rzepy, które przytrzymują całą konstrukcję na głowie i w okolicach twarzy. Bez nich kask do boksu mógłby spaść od pierwszego mocniejszego ciosu. Zaletą kasku do boksu jest to, że jest wypełniony gąbką i to on przyjmuje na siebie większą część uderzeń, ale o dziwo nie ulega uszkodzeniu.

Kiedy powinno się przede wszystkim nosić kask?

Na pewno podczas oficjalnej walki. Wtedy bokserem w pierwszej kolejności zaczynają rządzić emocje, a one jak wiadomo, nie są dobrym doradcą. Kask powinno nosić się również podczas ważenia i przed samą walką. W końcu ile to już było przypadków, że zawodnikowi z nerwów poplątały się nogi lub potknął się o nogi rywala i wylądował na podłodze jak długi. Zresztą noszenie kasku po i przed walką to żadna ujma. Stanowi on podstawowe narzędzie pracy boksera- zawodowca i tak powinien być traktowany. Lepiej go nadużywać niepotrzebnie, niż potem żałować, że go się nie założyło.