Kategorie
Sport

Komfortowe i wytrzymałe pokrowce na narty

Każdy miłośnik narciarstwa wie, że transportowanie nart nie należy do przyjemności. Długie i wąskie deski są stosunkowo ciężkie, nieporęczne, a po zakończonym szusowaniu dodatkowo mokre i ośnieżone. Przenoszenie nart znacząco ułatwia odpowiednio dobrany pokrowiec. Tego rodzaju sprzęt stanowi także skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Rozmiar dopasowany do rodzaju i długości nart

Wybierając pokrowiec na narty, trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na rozmiar. Zaleca się, by jego długość była o 5-10 cm większa od długości desek. Dzięki temu załadunek i rozładunek sprzętu nie będzie nastręczał żadnych trudności. Istotne znaczenie ma także dobór odpowiedniej szerokości pokrowca na narty, W tym wypadku, należy zmierzyć obwód desek w najszerszym miejscu, tzn. okolicy wiązań. W sprzedaży w sklepie KrakowSport dostępne są również produkty umożliwiające transportowanie kijków, które charakteryzują się większą szerokością. 

pokrowce na narty

Rodzaj zastosowanych materiałów

Pokrowce na narty oferowane przez renomowanych producentów wytwarzane są z wysokiej jakości tkanin syntetycznych. Charakterystyczną cechą tych materiałów jest lekkość, wytrzymałość, a także wodoodporność. Niektóre narty wyposażone są w metalowe elementy posiadające ostre krawędzie. Dlatego też tkanina użyta do wytworzenia pokrowca musi być odporna na ewentualne rozcięcie. Najnowsze modele pokrowców na narty wyposażone są w system wentylacji, który pozwala odprowadzać wilgoć. Dzięki temu metalowe elementy wiązań są mniej narażone na korozję.