Kategorie
Sport

Plecak turystyczny – co należy wiedzieć?

Plecak turystyczny jest niezbędny przede wszystki podczas wszelkich wędrówek zarówno po płaskim, jak i po górzystym terenie. Jeśli chodzi o wybór tego rodzaju produktów to jest on bardzo duży, co wbrew pozorom nie ułatwia podjęcia decyzji odnośnie tego, jaki plecak trekkingowy wybrać.

Z tego też powodu warto wiedzieć, czym należy kierować się podczas wybierania odpowiedniego plecaka turystycznego. Przy znajomości pewnych kryteriów i dobraniu odpowiedniego modelu podróż może być czystą przyjemnością, szczególnie wówczas, gdy ciężar bagażu będzie odpowiednio rozłożony.

Na co zrócić uwagę podczas wybierania plecaka turystycznego?

Szeroki wybór plecaków turystycznych

Przede wszystkim należy skupić się na jego pojemności, a także na budowie i funkcjonalności. Bardzo ważną kwestią jest również konstrukcja plecaka, gdyż to właśnie ona warunkuje wygodę podczas wędrówki. Co więcej, nie należy kupować zbyt dużego plecaka, w szczególności gdy wybieramy się na krótką wędrówkę trwającą kilka godzin lub też mamy zapewniony nocleg i kwaterę gdzie można będzie przepakować bagaż i przygotować się do kolejnego dnia wędrówki. Wybierając plecak warto również zdecydować się na model wodoodporny, który ma zintegrowany pokrowiec. W przypadku innych modeli dobrym pomysłem jest dokupienie odpowiedniego pokrowca, który będzie chronił plecak przed deszczem. 

Plecak trekkingowy – idealny na wycieczkę

Plecak turystyczny powinien być wyposażony w specjalny komin, który pozwala na powiększenie plecaka w razie potrzeby o kilka centymetrów. Co więcej, powinien on posiadać dosyć dużą ilość kieszeni, w których można nosić mniejsze rzeczy, czy też dokumenty. Warto zwrócić uwagę także na troki oraz ich rozmieszczenie. Dzięki trokom można przytwierdzić do plecaka między innymi kurtkę, karimatę, czy też sprzęt wspinaczkowy potrzebny podczas wędrówki.