Kategorie
Moda

Czym charakteryzuje się bielizna rowerowa?

Nie każdy wie, ale bielizna rowerowa bardzo różni się od tej zwykłej. Już na pierwszy rzut oka można zobaczyć, że jest pomiędzy nimi sporo różnic. Dlatego właśnie warto je lepiej poznać i zrozumieć znaczenie używania bielizny dla sportowców. Czym się ona wyróżnia?

Wzmocnienia

Bielizna rowerowa najczęściej ma specjalne wzmocnienia, które ułatwiają siedzenie na siodełku. Dzięki nim można wygodnie siedzieć na nim nawet przez dłuższy czas. Wzmocnienia chronią przed obtarciami i zbyt dużym naciskiem samego siedziska. Pozwala to na zapewnienie wygody oraz zmniejsza ewentualny ból w okolicy miejsc intymnych, który może się pojawić po wyjątkowo trudnych i długich trasach.

Przepuszczają powietrze

Bielizna rowerowa (tu) przepuszcza powietrze. To ważne, bo zdecydowanie podnosi komfort samej jazdy. Zmniejsza ryzyko pocenia się podczas wysiłku i umożliwia przedostawanie się powietrza do skóry. To szczególnie ważne podczas jazdy w upale i trudnych warunkach. Oddychające materiały bardzo dobrze sprawdzają się przy wszystkich rodzajach odzieży sportowej, więc warto zwracać na nie szczególną uwagę i upewnić się, że wybrana odzież może wyróżnić się właśnie tą cechą.

bielizna rowerowa

Pomagają utrzymać temperaturę

Zwykle bielizna rowerowa jest wykonana z materiałów, które grzeją i równocześnie uniemożliwiają przegrzanie się ciepła. Chodzi o zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego, od którego zależy wygoda kolarza. Dzięki temu rozwiązaniu na rowerze można jeździć właściwie przy każdej pogodzie. Takie materiały w razie potrzeby pomagają odsunąć pot od ciała i wyprowadzić go na zewnątrz materiału. To z kolei pozwala na czerpanie większej przyjemności z jazdy. Dla zwiększenia efektu warto używać całych kompletów bielizny rowerowej – koszulek, podkoszulek, szortów lub majtek. To pozwoli uzyskać optymalne efekty ich działania.